Translate

piątek, 20 maja 2016

Fallen Colony - Mutant

Po upadku Taurusa wojska federacji wyłapywały lub eksterminowały ocalałych ludzi. Ocaleni mieszkańcy kolonii wycofywali się w rejony trudne do pacyfikacji. Zasiedlali podziemia, ruiny miast, górskie jaskinie lub daleko na południu gęste dżungle. W ukryciu przed wzrokiem obcych tworzyły się społeczności i ruch oporu. Najeźdźcy przeprowadzając inwazję nie mieli sił, które mogły sprawnie kontrolować całą powierzchnię planety. Gdy po latach okupacji z impetem ruszyła kosmiczna kontrofensywa ludzi, rada federacji wydała rozkaz wycofania znacznej części kontyngentu z Taurusa. Komendant dowodzący garnizonem zastanawiał się jak skutecznie walczyć z ludzkim ruchem oporu mając do dyspozycji cień dawnych sił. Ludzie obserwujący z ukrycia ruchy wojsk obcych szybko zdali sobie sprawę z uszczuplenia sił okupacyjnych. Dla ludzi była to chwila na załapanie głębokiego oddechu. Żołnierze ocalałych zaplanowali bardzo odważne rajdy na instalacje federacji. Po pierwszych sukcesach częstotliwość uderzeń zaczęła rosnąć. Obcy zaczęli ponosić straty, których nie byli w stanie szybko uzupełnić. W statku matce i zarazem głównej fortecy najeźdźców w porozumieniu z oficerami naukowymi komendant opracował nowy plan działania. Spośród ludzi wcześniej skierowanych do niewolniczej pracy wytypowano najsilniejsze jednostki, które mogły przetrwać serię wyniszczających eksperymentów i operacji. W laboratoriach obcy stworzyli hybrydy poprzez zaaplikowanie więźniom dawki obcego DNA. Mutujących nieszczęśników poddano promieniowaniu oraz wszczepiono w ciało operacyjnie implanty. Hybrydy nie były ludźmi, nie były obcymi ani maszynami. Federacja stworzyła bezwolne marionetki, które miały jeden cel tropienie i polowanie na żołnierzy ruchu oporu. Upiorne mutanty ścigając wojowników ruchu oporu wskazywały obcym szturmowcom odnalezione bazy i osiedla ocalałych. Po pojawieniu się hybryd walka o przetrwanie nabrała nowego wymiaru. 

W projekcie "Fallen Colony" mam zamiar stworzyć post apokaliptyczny świat, w którym zmierzą się siły ocalałych mieszkańców kolonii tworzący ruch oporu z garnizonem okupantów czyli siłami Federacji Obcych. W przedsięwzięciu mam zamiar wykorzystać ciekawe figurki pochodzące z Neuroshima Tactics oraz rewelacyjne modele żołnierzy Alien Federation z oferty CP Models. Walki na zdewastowanym Taurusie będą stanowiły wycinek szerszej perspektywy opatrzonej kryptonimem "Andromeda". 
       


4 komentarze:

 1. Świetny wstępniak jak i malowanie. Świat widzę ciekawy. Czekam na kolejne wieści.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Mam zamiar stworzyć spójny i niejednoznaczny świat. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce, ale mam nadzieję, że się uda.

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że za jakiś czas skończę malowanie dwóch drużyn. W planie jest 12 obcych i 12 ocalałych.

   Usuń