Translate

niedziela, 1 czerwca 2014

Piechota Australijska / Australian Infantry

Na zdjęciach pierwsza grupa pomalowanej piechoty Australijskiej walczącej z wojskami Cesarstwa Japońskiego na Pacyfiku podczas drugiej wojny światowej. 

Modele wyprodukował Airfix i właściwa skala to 1:76. Kilka sów o tym zestawie. Po pierwsze figurki mają genialne pozy i są bardzo przyzwoicie wykonane. Na modelach pojawiają się drobne nadlewki, które można usunąć ostrym nożykiem modelarskim raczej bez większych problemów. Plastik nie jest twardy co ułatwia odcięcie figurek od podstawek, ale również nieco utrudnia usuwanie drobnych nadlewek, które mogą pojawić się np. na bagnecie piechura. Po drugie bardzo żałuję, że ten zestaw nie został wydany we właściwej skali 1:72. Większość figurek z tego boxu to kapitalna sprawa szczególnie dla osób tworzących makiety, dioramy lub bawiących się w wargaming w klimacie walk prowadzonych na wyspach Pacyfiku. 

Dla fanów wojny prowadzonej na dalekim wschodzie jest to po prostu obowiązkowy zestaw żołnierzy.
Pudełko zawiera 48 figurek a cena w zasadzie nie przekracza 20 zł i moim zdaniem warto je zakupić.  
                    
2 komentarze:

 1. Ach, powrót do dzieciństwa- miałem kiedyś ten zestaw.
  Pięknie wyglądają!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Michał :) Jak maluję Airfixa to zawsze pojawia się sentyment i wspomnienia z dawnych lat. Australijczycy Airfixa mają ciekawe pozy i bardzo fajnie wyglądają.

   Usuń