Translate

niedziela, 26 lipca 2015

Kappa

Japoński wredny, mały demon zamieszkujący mokradła, lasy, pustkowia, równiny, które znajdują się w pobliżu zbiorników wodnych. Kappa jest złośliwy i potrafi być morderczy. Zwykle kradnie żywność, straszy mieszkańców okolicznych wiosek lub wyrabia różne psikusy. Demon jest zdolny do popełnienia zbrodni. Nie stroni od gwałcenia kobiet. Wabi nad wodę dzieci by je potem utopić Zabitym ofiarom pożera narządy wewnętrzne wysysając je przez odbyt. Stwór pomimo niewielkiego wzrostu jest przerażająco silny. W walce bezpośredniej niepokonany. Jednak słabością demona jest naturalne wgłębienie na środku głowy znajdujące się pomiędzy włosami. Jest ono naczyniem, w którym demon przechowuje magiczną wodę. Magia wody daje mu nadprzyrodzoną moc. Jak spotkasz Kappę wystarczy, że będziesz uprzejmy i głęboko się ukłonisz. Demon jest bardzo uprzejmy z natury i zawsze odda ci ukłon. Tym samym wyleje magiczną wodę. Utrata magii może natychmiast zgładzić niegodziwego demona. Niech więc morałem tego wpisu będzie hasło "uprzejmość popłaca".                       


6 komentarzy:

 1. Gwałci, morduję i do tego dżentelmen :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poznaj prawdziwą naturę żółwi ninja. Jak najmniej takich dżentelmenów nam tutaj potrzeba ;)

   Usuń
  2. A to prawdziwa postać z folkloru japońskiego?

   Usuń
  3. Tak Kappa to prawdziwa postać japońskiego folkloru. Miniaturka na głowie ma wgłębienie. Myślałem, że to błąd odlewu, ale po poczytaniu informacji dowiedziałem, że to miejsce na magiczna wodę. Więc rzeźbiarz wykonał swoja pracę rzetelnie.

   Usuń
  4. Ha, chyba sobie go zamówię i będę do klimatycznych rozgrywek w Ronina wykorzystywał:)Bardzo fajny i klimatyczny stwór!

   Usuń
  5. Maznąłem już wszystkie orientalne demony produkcji CP ;) Teraz czekają na pomalowanie figurki historyczne no i kilka nowych dziewczyn z HF :)

   Usuń