Translate

poniedziałek, 12 października 2015

Niemiecka piechota 1939 - 1942 / German Infantry 1939 - 1942

Na zdjęciach piechota niemiecka z gry Art of Tactics wyprodukowana przez Zvezdę. Pudełeczko zawiera 10 figurek. Rosjanie wykonali postacie porządnie. Twarze i detale są ostre. Absolutny brak nadlewek jest w plastikowych zestawach Zvedy dużym plusem. Figurki są jednoczęściowe i nie wymagają składania. Wadą zestawu jest powtarzalność póz. Otrzymujemy dwa identyczne oddziały piechurów, z których każdy złożony jest z pięciu figurek. Żołnierze mają tylko 3 pozy. Na szczęście pasują idealnie jako dodatek do zestawu niemieckiej piechoty Italeri/ESCI oraz plutonu niemieckiej piechoty Zvedy.              
8 komentarzy:

 1. Zawsze lubiłem figurki Zvezdy, te też są widac znakomite. dodatkowo upiększa je Twoje malowanie. Gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajni, ale trochę nie te kolory jak na ten okres :-) Hełmy powinny być ciemnoszare, albo ciemnozielonkawe. Góra to typowy feldgrau, tutaj wyszła oliwkowa. Spodnie zaś powinny być szare :-) Aha, kołnierze i pagony powinny być butelkowo ciemnozielone.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Maniex. Masz rację, ale to nie są żołnierze z 1939 roku tylko piechota w standardowej uniwersalnej kolorystyce. Mają czarne kołnierze, bo to piechurzy SS. Zestawy pudełkowo ma oznaczenie 1939 -1942.

   Usuń
  2. A widzisz! Jeśli to Waffen SS, to brakuje im orła oraz czarnej opaski na lewym rękawie :-) No i hełmy dalej powinny być ciemniejsze ;-)

   Usuń
  3. Dzięki za rady Maniex. To dość małe figurki i unikam malowania takich detali.

   Usuń
  4. Oj tam, jak dałeś radę te małe pizdryki na kołnierzykach zrobić to i opaskę ogarniesz ;-)

   Usuń
  5. Serio Maniex nie bawię się w takie detale, bo potrafią spaskudzić figurkę zamiast dodać jej blasku. Robię szczególiki tylko jak są wytłoczone na modelu. Na tej samej zasadzie nie robię oczu postaciom w skali 20 mm, bo wyglądają według mnie kiepsko. Każdy malarz ma swoje nawyki.

   Usuń