Translate

niedziela, 7 lutego 2016

Spadochroniarze USA załoga moździerza / US Airborne Mortar Team

Na zdjęciu pierwsze metalowe figurki należące do amerykańskiej dywizji spadochronowej. Załoga moździerza ostrzeliwuje szybko nacierający oddział Niemców. Niemieccy żołnierze atakują wysuniętą pozycje obsadzoną przed zaledwie godziną przez spadochroniarzy. Porozrzucani pomiędzy drzewami amerykanie zdołali już odeprzeć lekki wóz pancerny wsparty plutonem zwiadowców, jednak na horyzoncie pojawiły się dwa działa samobieżne Stug III. Z każdą chwilą sytuacja robi się coraz bardziej nieciekawa dla lekko uzbrojonych spadochroniarzy. Ukryty w lesie moździerz otwiera ogień w kierunku dział ostrzeliwujących pozycje desantowców. W tym czasie porucznik wzywa na pomoc lotnictwo. Wbici w ziemię Amerykanie modlą się o jak najszybsze przybycie powietrznej kawalerii..
    
  

6 komentarzy:

 1. Super moździerz! podoba mi się bardzo dodatkowo podstawka!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładnie to wyszło i to pomimo tego że skala taka malutka! Ale przyczepię się do kolorów mundurów - bardziej przypominają rosjan :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Kolory są ok, jak najbardziej amerykańskie. Światło się od tego koloru strasznie mocno odbija. Daję słowo, że te mundury z kolorem rosyjskich uniformów nie mają absolutnie nic wspólnego.

   Usuń
  2. Aaa, możliwe. W takim razie COOL! :-)

   Usuń
 3. Nice, great looking vignette and beautiful base...

  OdpowiedzUsuń