Translate

poniedziałek, 20 czerwca 2016

Spadochroniarze USA / U.S. Paratroopers

Na zdjęciach grupa amerykańskich spadochroniarzy z okresu drugiej wojny światowej. Figurki pochodzą z nieśmiertelnego zestawu U.S. Paratroopers Italeri / ESCI w skali 20 mm. Spadochroniarze zostali wykonani w latach 80. Są bardzo elegancko i dokładnie wyrzeźbieni. Osobiście uważam ten zestaw za jeden z najlepszych produktów przedstawiających amerykańskich spadochroniarzy w skali 20 mm. Według mnie stare zestawy plastików są naprawdę rewelacyjne i nadal bardzo atrakcyjne. Malowanie tych figurek to czysta przyjemność.   

 

 

6 komentarzy:

 1. Bardzo ładnie pomalowana grupa spadochroniarzy! Brawa!

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne. Muszę przkonać się do skali 20mm. Jakoś powiem szczerze mnie przeraża. Ostatnio próbował skleić tankietkę z First to Fight. Panie! Jak obrobić lufę bez połamania jej?! ;) Nie chcę wiedzieć jak wygląda broń w tych maleństwach... tym większe gratulacje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Przy 20 mm jest sporo dłubania, żeby wyglądały dobrze. Jeżeli chodzi o FtF to się nie przejmuj mniejsze elementy niestety potrafią się tutaj szybko połamać podczas odcinania. Szczypce boczne + ostry nożyk to jest odpowiedź na łamliwe części w FtF. Generalnie bardzo lubię w tej skali modele Italeri, bo są wykonane z solidnego, twardego plastiku.

   Usuń
  2. No muszę w takim razie podejść jeszcze raz do tematu :) Dzięki

   Usuń
  3. Życzę powodzenia. 20/28 mm to moje ulubione skale :)

   Usuń