Translate

wtorek, 18 kwietnia 2017

Gamezone Hight Elf Standard Bearer

Na zdjęciu ostatni z moich elfów z Gamzone Miniatures. Jedyny elf, który został wykonany z plastiko-żywicy (reszta jest metalowa). Generalnie moje wrażenia ze składania i malowania sztandarowego są w 100% pozytywne. Po pierwsze brak nadlewek do usunięcia, rzeźna nic nie utraciła z powodu wykonania w tworzywie. Po drugie figurka jest lekka i sztandar trzyma się elegancko drzewca. Po trzecie sklejanie i malowanie figurki odbyło się bez problemów. Klej załapał natychmiast, a farba nie odchodziła od powierzchni figurki. Przed malowaniem miałem szereg wątpliwości, ale potwierdzam, że figurka zdała u mnie test jakości. Uważam, że bez cienia wątpliwości można kupować  figurki Gamezona wykonane z plastiko-żywicy.                12 komentarzy:

 1. Ooo to ciekawe że nie metal :) Faktycznie wyszedł super, a twoje malowanie i styl kocham :) Nieudolnie próbując NMM robić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak zawsze Michał wielkie dzięki za miłe słowo :) PS. Nie bądź taki skromny kolego twoje malowanie NMM bardzo dobrze się prezentuje.

   Usuń
  2. Figurka jak najbardziej ok, ale zgadzam się, że świetnym aspektem tego wpisu jest opis materiału. Zwłaszcza, gdy mam w pamięci finecast :)

   Usuń
  3. Finecast to był dramat i to koszmarnie drogi dramat. Ta figurka została odlana w porządku. Jest lekka i widac na niej detale. Nie jest to tandetny materiał jak ten w modelach z serii Bones Reapera ani również niedorobiony bubel podobny do failcasta.

   Usuń
 2. Bardzo ciekawy ten sztandar, fajnie go pomalowałeś.

  A powiedz na jakiej podstawce stoi model, to 25x25 mm?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Model stoi na podstawce 25 x 25. Pozostałe efy przytwierdziłem do podstawek 20 x 20.

   Usuń
 3. A Gamezone jeszcze żyje? Kilka lat temu dużo i często wydawali nowe modele, a teraz jakaś cisza o nich.
  Modela pomalowany bardzo dobrze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Istnieją, małą część modeli wydali w plastiko-żywicy. Opracowali Hero Quest 25th A.edition. To może być coś, bo figurki prezentują się wręcz doskonale. Obecnie trwa pre-order.

   Usuń
 4. Cieszyć się, że żywico-coś tam pozytywnie zaskoczyło, zawsze z tym problemy są. Malowanie bardzo ciekawe, zwłaszcza sztandaru :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :)Dziwaczny plastik w przypadku Gzone jest ok.

   Usuń
 5. Ma coś w sobie z Dark Elfa :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki przebieraniec. Farbowany "lis" to znaczy hight elf :)

   Usuń