Translate

czwartek, 27 listopada 2014

Opancerzony Ubersoldat Mark II / Armored Ubersoldat Mark II

Projekt Ubersoldat w 1946 roku wszedł w nową fazę, którą naziści ochrzcili kryptonimem "Kreuzritter". Żołnierz piechoty Guntera Brod był jedynym ocalałym z dziesięciu ochotników, którzy wzięli udział w eksperymencie. Naukowcy wszystkim mężczyznom wstrzyknęli serum zawierające mutagen. Organizm Broda jako jedyny zdołał zasymilować substancję. i okazał się wyjątkowo podatny na jej działanie. Gunter zaczął bardzo szybko mutować. Po tygodniu przybrał formę dwumetrowego, wynaturzonego potwora. Dowództwo Paranormalnej Dywizji SS postanowiło nowego, silniejszego Ubersoldata umieścić w specjalnym, pneumatycznym pancerzu nazwanym roboczo "Titan". Prototyp pancerza był bardzo solidnie wykonany. Broń krótka, pistolety maszynowe, karabiny w zasadzie nie były w stanie spenetrować stalowych płyt zbroi. Opancerzony mutant Gunter został wysłany na front wschodni by rozprawić się z sowietami. Projekt Ubersoldat Mark II został tym samym uruchomiony.       

Na zdjęciu Ubersoldat Mark II niemiecka bestia uzbrojona w potężny granatnik przeciwpancerny Panzerschreck.
4 komentarze:

 1. Alternatywna druga wojna to nie do końca moja baja, ale przyznam, że ten ludek ma coś w sobie! Podoba mi się połączenie furażerki i rebreathera.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Figurka jest całkiem fajna. Nieco większa i zdecydowanie masywniejsza od standardowych 28 mm Scarab robi te postacie w skali 1:48. Dlatego niektóre figurki Scarab Miniatures nadają się doskonale na niemieckich Ubersoldatów :)

   Usuń
 2. Bardzo podoba mi się ta twoja alternatywna wojenna kolekcja! Z zazdrością!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Michał :) Następne figurki, które szykuję z tego tematu będą ciekawsze.

   Usuń