Translate

środa, 5 listopada 2014

The Punisher

"No dalej, Boże odpowiedz mi. Od lat pytam dlaczego. Dlaczego niewinni umierają, a winni żyją. Gdzie jest prawo? Gdzie jest sprawiedliwość? Chyba, że już odpowiedziałeś, już rzekłeś: Tu jest prawo, tu jest kara, tu - we mnie".  

"I nadal rozmawiam z Bogiem i czasem pytam Go, czy to co robię jest dobre czy złe. Nadal czekam na odpowiedź i dopóki jej nie otrzymam, to będę czekał i obserwował czy winni zostali ukarani. Jeżeli prawo zawiedzie to sam wymierzę im sprawiedliwość".

"Jeśli jesteś winny, jesteś martwy"

Cytaty pochodzą z filmu "The Punisher" nakręconego w 1989 roku. Pogromcę zagrał doskonały w tej roli Dolph Lundgren. Moim zdaniem Lundgren idealnie sprawdził się jako Frank Castle. Film z 1989 roku jest jak dotąd najlepszą ekranizacją kultowego komiksu, który opowiada o przygodach mściciela działającego poza prawem, ale w imieniu sprawiedliwości. 

Punisher jest postacią pełną wewnętrznych sprzeczności. Posługuje się własną wizją kary i sprawiedliwości. Nie stroni od przemocy. Jest bezwzględny i okrutny. Dla niego liczy się skuteczność podjętego działania. Punisher to błędny rycerz, który napędzany zemstą podjął się zadania niemożliwego do realizacji czyli oczyszczenia świata z ludzkich bestii, które uważają, że stoją ponad prawem i tym samym z premedytacją krzywdzą innych ludzi. W wojnie ze zbirami Punisher używa wszelkich dostępnych środków. Bohater nie waha się torturować lub okaleczać bandziorów w celu pozyskania cennych informacji. Zabija przestępców brutalnie z zimną krwią. Nie zna litości. Winni muszą zapłacić za swoje zbrodnie. Tam gdzie nie sięga prawo tam wkracza pogromca. Jeżeli jesteś winny to uważaj, bo możesz zostać ukarany. 
    
     6 komentarzy:

 1. Piękna figurka! Jestem pod wrażeniem malowania no i śniegu na podstawce!

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna figurka, świetne monochromatyczne malowanie. Przypomina mi agenta Kartelu z uniwersum Warzone/Mutant Chronicles. Chociaż IMHO twarz ma trochę pociągłą i przypomina elfa ;).

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki :) No tak przypomina elfa, bo kolejnego Punishera ma ponoć zagrać Orlando Bloom ;) W ekranizacji z 1989 Dolph Lundgren ma jeszcze pociągłą twarz ale co prawda Elfa to on raczej nie przypomina :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Figurka wygląda niesamowicie ! Mi przypomina prawdziwego Franka, takiego z serii Punisher MAX - stary, zwykły facet bez trykotów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) W założeniu chciałem, żeby przypominał Punishera z filmu. Na bluzie dodałem znak firmowy komiksowego pogromcy białą czaszkę. Dla mnie Punisher to zdecydowanie jeden z najlepszych herosów Marvela.

   Usuń