Translate

niedziela, 25 września 2016

CP Models Grenadier Pancerny Waffen SS Charków 1943 / CP Models - Waffen SS Panzergrenadier Kharkov 1943

Na zdjęciach niemiecki grenadier pancerny należący do Waffen SS podczas walk o Charków w 1943 roku. Nie będę pisał o walkach w Charkowie ani o grenadierach pancernych. W kilku zdaniach zrecenzuję samą figurkę.

Rzeźba - oceniam ją wysoko. Detale są bardzo dobrze oddane. Twarz jest wyraźna. Mundur wygląda wspaniale, oporządzenie również trzyma wysoki poziom. 

Odlew - Standardowo bardzo dobry. Figurka została wykonana z solidnego metalu i trochę waży. Gdzieniegdzie były niewielkie nadlewki, które bez trudu usunąłem nożykiem modelarskim.

Skala - Figurka jest wyższa i bardziej masywna w porównaniu ze standardowymi modelami przeznaczonymi do Bolt Action produkowanymi głównie przez Warlorda. Figurka według mnie idealnie komponuje się z modelami z Dust Tactics. Po pomalowaniu drobna różnica w skali nie kłuje w oczy nawet w porównaniu z nieco mniejszymi figurkami .

Podsumowanie - Figurki CP Models z serii Kharkov 1943 są rewelacyjne. Można je z powodzeniem wykorzystać do gier bitewnych oraz do wszelkiego rodzaju dioram. Modelarstwo redukcyjne zwykle wymaga eleganckiego wykonania postaci, którą ta seria modeli gwarantuje.
               
Jakie mam plany związane z grenadierami z Charkowa? Nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji, ale prawdopodobnie wykorzystam Niemców jako wsparcie oddziałów z Dust Tactics.  Grenadierzy są pięknie wykonani i możliwe, że w  przyszłości kilku  z nich umieszczę w historycznej dioramie.10 komentarzy:

 1. świetnie wyszedł. Dzięki też za mini-recenzję figurki, chyba coś nabędę od CP models.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. CP ma dobrze wykonane figurki. Szczerze polecam.

   Usuń
 2. Są bardzo ładne modele Panie Marcinie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Linia żołnierzy z Charkowa CP jest świetna. Polecam :)

   Usuń
 3. Świetny Marcinie. I tak ładnie sprezentowany.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki wielkie. Osobiście lubię modele z CP. Historyczne 20 mm / 28 mm są bardzo, bardzo dobre.

   Usuń