Translate

poniedziałek, 12 września 2016

Niemiecka kawaleria / German Cavalry

Oto kolejna grupa niemieckiej jazdy. Tym razem to kawalerzyści wehrmachtu. Dowództwo wydało jasne rozkazy. Pojmać lub rozstrzelać rozproszonych w lesie amerykanów, zanim zdołają się przegrupować. Konny oddział w charakterze psów gończych wyruszył w teren. Niemiecki garnizon miał dużo szczęścia. Dzięki trzeźwej ocenie sytuacji przez doświadczone załogi działek przeciwlotniczych hitlerowcom udało się całkiem skutecznie zakłócić przeprowadzony z powietrza desant. Kilka bezpośrednio trafionych samolotów efektownie, roztrzaskało się o ziemię wraz z pasażerami i całym ładunkiem. Celny ognień artylerii nie powstrzymał oddziałów desantowych przed wylądowaniem. Utracono na rzecz Niemców element zaskoczenia. Obrona przeciwlotnicza skoncentrowała się właśnie na amerykanach. Jankesi ponieśli największe straty podczas feralnego lądowania. Wystrzeliwane z ziemi pociski rozbiły szyk samolotów  transportowych i zrzut został wykonany bardzo chaotycznie. Wielu amerykańskich żołnierzy nie opadło w strefie zrzutu. Zagubieni spadochroniarze zamienili się w zwierzynę łowną dla niemieckich patroli konnych, pieszych i zmotoryzowanych...

    

12 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Pewnie tak, choć właśnie tak spokojna statycznosc mi się podoba :))

   Usuń
  2. Statyczność sprawia, że kawalerzyści robią wrażenie gości na totalnym chilloutcie :)

   Usuń
 2. Wyszli ci zarabiscie! Podobają mi się także same wzory figurek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Michał. Figurki są fajne jednak według mnie mogłyby być bardziej dynamiczne :)

   Usuń
 3. Nicely done...courageous cavalry in the WW!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow, bardzo ładne modele, skala nieludzka ale tym bardziej miło popatrzeć na to malowanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. 20 mm to moja ulubiona skala dla figurek historycznych, czasem wypada pod względem detali zdecydowanie lepiej niż 28 mm ;)

   Usuń
  2. Sam jestem pod wrażeniem detali w tej skali i jakości samych odlewów figurek, co przy tym malowaniu daje super efekt =)

   Usuń
  3. Dziękuję bardzo kolego. Zawsze doceniam miłe słowo :)

   Usuń