Translate

środa, 14 września 2016

Niemiecki sztab / German HQ

Na zdjęciach sztab niemiecki 1939 -1942. Figurki 20 mm wyprodukowane przez Zvezdę. Świetny zestaw, który stanowi doskonałe uzupełnienie niemieckiej piechoty z pudełka "German Infantry Platoon". Kilka słów o figurkach. Żołnierze wyglądają naprawdę rewelacyjnie. Detale są ostre i dobrze wyrzeźbione. Wyjątkiem jest radiooperator, któremu trzeba na plecach domalować samodzielnie skórzane szelki. Na szczęście to jedyny mankament, który zaobserwowałem podczas prac nad figurkami. Zdecydowanie moją ulubioną figurką jest oficer wystrzeliwujący w powietrze racę z Leuchtpistole. Szczerze polecam ten zestaw.     


8 komentarzy:

 1. Cudowni Marcinie. Piękne kolory. Aż dziw bierze że to 20mm, a nie więcej :) Ja jutro też ruszam z kolejnymi nazistami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Michale. Zbliżająca się powoli jesień sprzyja malowaniu kurzących się w szafie nazistów. Robię pass z Niemcami, przynajmniej na jakiś czas. Przede mną wrześniowa artyleria, Polscy spadochroniarze, kolejne plemię wężowców oraz włócznicy z Averlandu.

   Usuń
 2. Ci Niemcy to naprawdę dobra robota, muszę poszukać tych modeli 20 mm bo nie widziałem figur w takiej skali. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są fajni. Polecam szczerze większość zestawów Zvezdy. W szczególności zestaw German Infantry Platoon jest świetny tak pod względem ceny jak i wykonania.

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Thanks friend. I'm happy that you liked German HQ :)

   Usuń
 4. Wyglądają naprawdę ekstra! I zgadzam się co do oficera - ta poza i mimika robią wrażenie =)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki wielkie :) Figurki są rewelacyjne jak na Zvezdę. Dobre do makiet i do gier bitewnych.

   Usuń