Translate

czwartek, 29 września 2016

CP Models Nosferatu Hrabia Orlok / CP Models Nosferatu Count Orlok

Na zdjęciach Nosferatu czyli Hrabia Orlok. Ten pradawny Wampir niesie ludziom jedynie śmierć i zarazę. Hrabia jak każdy przedstawiciel swego plugawego gatunku jest wielkim entuzjastą i koneserem ludzkiej krwi. Odwieczny smakosz krwawych trunków wie doskonale, że smak życiodajnego napoju zależy w znacznym stopniu od niewinności konsumowanej ofiary. Orlok z przyjemnością delektuje się krwią dziewic, która jest jego ulubionym przysmakiem. Zdobycie tego niezwykle delikatnego trunku graniczy z cudem. Bladego niegodziwca otaczają obrzydliwe, brudne szczury, które roznoszą wśród ludzi zarazę. Sierściuchy odwalają za hrabiego brudną robotę i skutecznie siejąc w miejscu urzędowania wampira chaos. Niegodziwy Orlok korzysta z zamieszania i nocą wychodzi zapolować na ludzi. Cierpienie istot żywych sprawia hrabiemu wiele przyjemności. No cóż czy komuś się to podoba czy nie taki jest właśnie bohater tego posta.

Kilka słów o figurce:

Zestaw:

Blister składa się z metalowej, jednoczęściowej figurki Hrabiego Orloka oraz podstawki okrągłej 25 mm.

Rzeźba:

Rewelacja. Twarz wampira została wykonana idealnie. Sam Orlok to szczupła paskuda, której rzeźbiarz nadał wygląd wampira z filmu "Nosferatu – symfonia grozy". 

 Odlew:

Jak zawsze bardzo dobry. Nadlewek i ubytków brak. Z tyłu głowy widoczna jest linia odlewu, która nie wpływa na walory figurki i nie utrudnia malowania.

Skala: 

Nosferatu został wykonany w "True scale 28 mm". Orlok widoczny na zdjęciach został przymocowany do podstawki 40 mm.   

8 komentarzy:

 1. Fantastyczny model i malowanie. Bardzo ładnie wyszła skóra.

  OdpowiedzUsuń
 2. Extra malowanie i co za model! must have :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za komentarz. Cieszę się, że Orlok ci się spodobał :)

   Usuń
 3. Model z pewnością kiedyś kupię i na pewno będę się wzorował na Twym malowaniu =)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Model jest fajny. Polecam zakup :) Myślę, że znajdziesz swój własny sposób na pomalowanie nosferatu, bo bardzo dobry z ciebie fachowiec od pędzlowania.

   Usuń
 4. Meisterstuck!
  Rewelacyjne malowanie ! Twarz/pysk bestii wyszła ci przepięknie. Figurkę zamówić- zamówię, ale wątpię, bym malowaniem zbliżył się do prezentowanego poziomu. Jedyne, co mi się nie podoba, to podstawka...za dużo tu życia :D Z tego co pamiętam, gdzie Orlok stąpał, tam roślinność ginęła- ale mogę się mylić, ze 20 lat tego nie widziałem.
  Gratuluje i pozdrawia - LordD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Orloka trochę podkolorowałem, żeby nie był nudnym nosferatu. Cieszę się, że się spodobał.

   Usuń