Translate

poniedziałek, 26 września 2016

Mirliton Ckm Breda 37 z załogą / Mirliton HMG Breda 37 with crew

Na zdjęciach metalowy zestaw Mirlitona przedstawiający ciężki karabin maszynowy Breda 37 z dwoma załogantami w skali 20 mm.

Krótko o zestawie. 

Zestaw: 

W blisterze otrzymujemy dwóch żołnierzy, model karabinu maszynowego oraz niewielką pozycję obronną (worki z piaskiem). Rzeźba wszystkich elementów jest poprawna jednak według mnie ustępuje zdecydowanie pod względem jakości metalowym postaciom z TQD. Plastikowe figurki przedstawiające Włochów produkcji Waterloo 1815 oraz ESCI / Italeri również według mnie prezentują się zdecydowanie lepiej.

Rzeźba:

Figurki mają całkiem dobrze oddane twarze i elementy oporządzenia. Ostrość wyrzeźbionych detali nie jest jednak wyraźna. Według mnie detale nie wyglądają na zbyt szczegółowe, a szkoda.

Odlew:

Zestaw, który malowałem nie miał żadnych nadlewek i braków. Uważam, że został wykonany przyzwoicie. Metal jest giętki, na szczęście nie twardy i łamliwy. Lufę Bredy prostowałem przed pomalowaniem.     

Skala:

Odpowiada większości figurek 20 mm dostępnych na rynku.

Podsumowanie:

Mirliton wydał zestaw ciekawy i poprawnie wykonany. Figurki mogłyby być zdecydowanie lepiej wyrzeźbione, ale o ten fakt zwracałem uwagę wcześniej. Figurki nadają się do ustawienia w dioramie. Zestaw z  powodzeniem można wykorzystać w grach bitewnych. Pozy obsługujących ckm załogantów nie pojawiają się w bardziej popularnych pudełkach z plastikowymi włoskimi żołnierzami. Bredę 37 z obsługą zawierają jedynie zestawy wydane przez Waterloo 1815. Ze względu na zupełnie inne pozy, zestaw Mirlitona stanowi sensowne uzupełnienie oddziałów przeznaczonych do rozgrywania bitew na terenie starego kontynentu czyli Europy.
       
 6 komentarzy:

 1. Nicely done, love the base...

  OdpowiedzUsuń
 2. Sam zestaw nie robi na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia, ale udało Ci się z niego wycisnąć wszystko co najlepsze =)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Zestaw nie jest produktem z najwyższej półki, ale stanowi ciekawe uzupełnienie figurek plastikowych w skali 20 mm.

   Usuń