Translate

sobota, 16 marca 2013

Grupa dowodzenia z Gundabad / Gundabad command group

Wojna na pólnocy rozpoczyna się. Sauron wysłał mrocznych emisariuszy na pokryte mgłą. lodem i wiecznym śniegiem północne masywy gór Śródziemia. Tam stoi posępna i skuta lodem wysoka góra Gundabad, która w latach świetności była siedzibą krasnoludów. Jednak od lat w korytarzach Gundabadu  nie słychać krasnoludzkiej mowy ni pieśni. Obecnie w mrokach góry króluje plugawa czarna mowa dzikich orków, goblinów i trolli z północy. Ujadające wściekle watahy wargów w dzień i w nocy strzegą wąwozów i przejść prowadzoncych do wnętrza góry. Ostatnimi czasy coraz więcej orków i goblinów zasiedla jej zimne, zrujnowane korytarze. Głęboko, głęboko w czeluściach góry kowale przez całą dobę wykuwają z czarnego metalu oręż dla swych nikczemnych braci. Wojna nadciąga, krasnonudy strzeżcie się, bo Gundabad jest gotów by zakleszczyć swe pazury na waszych ziemniach.     

Potężny kapitan goblinów na czele swego oddziału wyruszył z jaskiń Gundabadu na zwiady. Podróżnicy przemierzający samotnie górskie granie i wąwozy mogą wpaść w poważne tarapaty.

Kapitana goblinów uzbroiłem w długi szeroki miecz oraz solidną metalowa tarczę. Na plecy zarzuciłem mu gruby futrzany płaszcz a górną częśc twarzy zasłoniłem zwykłymi łachami. Na tarczy kapitan goblinów nosi trofeum wykonane z odciętej gnijącej już głowy pokonanego krasnoluda.

Dowódcom goblinów z gundabad na polu walki zwykle towarzyszy zespół bębniarzy.
Jeden goblińskich włóczników na plecach ma zamontowany miedziany gąg, w który bębniarz rytmicznie uderza maczugą oraz kościaną ręką okutą w pancerz. Na szczęście grube futro skutecznie chroni goblina niosącego gąg przed ewentualnymi uszkodzeniami. Bębniarz wybija wojenny rytm, dodając goblinom odwagi. W razie niebezpieczeństwa włócznik chroni swego towarzysza przed atakami wrogów.

Drużyna goblinów z Gundabad jest gotowa do walki z krasnoludami. Słudzy Saurona zamieszkujący północne rejony Śródziemia moblilizują wszytskie siły by wziąć udział w wielkiej wojnie. Niedługo krainy pólnocy zacznie trawić płomień wojny.  Brak komentarzy:

Prześlij komentarz