Translate

czwartek, 19 czerwca 2014

Liebster award :)

Jestem wzruszony, że sam król krypty swymi kościstymi palcami pisząc w ciemnościach swojej krypty nominował mnie do Liebster award: http://kryptakrolow.blogspot.com/2014/06/krypta-krolow-zliebsterowana.html.

Dziękuję serdecznie krasnoludzkiej krypcie za nominację: http://dwarfcrypt.blogspot.com/2014/06/liebster-award-nominacje.html

Czuję się zaszczycony i uradowany, że są osoby, które poświęcają chwilę swojego cennego czasu na odwiedzenie mojej kuźni :) Za co dziękuję. Tak na marginesie Panowie polecam się na przyszłość. W razie wojny pomiędzy krasnoludami i nieumarłymi chętnie dozbroję w oręż obie strony konfliktu w końcu prowadzę kuźnię, a w potrzebie należy pomagać ;)


Instrukcja:

1. Kopiuj i wklej nagrodę na swój blog z linkiem do osoby ciebie nominującej.
2. Przekaż nagrodę do Twojej listy 11 najlepszych blogów, które maja mniej niż 200 obserwatorów, poprzez pozostawienie komentarza o nominacji i wygranej nagrodzie i opublikuj listę na swoim blogu.
3. Usiądź i delektuj się tym, że właśnie poprawiłeś komuś jego dzień!
4. Nie ma żadnej obligacji do tego aby dalej przekazać tą wiadomość, ale było by bardzo miło gdybyś poświęcił na to trochę swojego czasu.

Poniżej nominacje blogów, które bardzo lubię przeglądać i poczytać.

http://dwarfcrypt.blogspot.com

Dwarfcrypt: Dlatego, że figurki krasnoluda są malowane z pasją, mają klimat, a to ważne. Dodatkowo Polecam obejrzenie szkiców i rysunków Michała bo są świetne.

http://kryptakrolow.blogspot.com

Krypta Królów za to, że lubię czytać wpisy i cenię figurki pomalowane przez kościstego króla. Ostatnie zaprezentowane figurki z gry planszowej są rewelacyjne tak trzymać królu. Armia szkieletów z Warhammera robi wrażenie. Bezduszny królu czekam na więcej wpisów :)      

http://yori-hobby.blogspot.com

Wargaming Historyczno-fantastyczny - Za zawsze doskonale wykonane w każdym detalu figurki w różnych skalach (na których każdy odwiedzający bloga obowiązkowo powinien zawiesić oko) , ciekawe raporty bitewne oraz konsekwencje w tworzeniu wpisów. Na marginesie 15 mm figurki zachwycają wykonaniem i pięknie zrobionymi podstawkami.

http://quidamcorvus.blogspot.com

Quidamcorvus - za to, że dzielnie i bez wytchnienia czuwa nad wrotami bitewnymi oraz za własny rewelacyjnie prowadzony i świetnie wyglądający blog.

A teraz ta trudniejsza część odpowiedzi :)

1. Masz jakieś inne hobby ? Czy tylko te figurki figurki figurki ..... ?

Chciałbym napisać, że nie ale tak się składa, że mam :) Książki są moją drugą pasją. Szczególnie historyczne, fantastyka, sci-fi oraz rower, na którym staram się jak najczęściej jeździć :)

2. Jesteś bardziej graczem czy pasjonatem malowania ? Czy niepomalowana figurka na bitewnym stole Cię drażni ?

Obecnie jestem pasjonatem malowania. Grywam raczej w gry planszowe. W dawnych czasach grywałem w bitewniaki. Uważam, że gra towarzyska powinna być przyjemnością ważni są gracze i atmosfera a nie wykonanie figurek. Pomalowane figurki powinny stanowić dodatkowy smaczek wspólnego spotkania.    

3. Czy chciałbyś w bitewniakach widzieć całkowicie nowy system oparty na jakimś ulubionym filmie, serialu, grze komputerowej, książce ?

System z figurkami i zdarzeniami z okresu II Wojny światowej, ale w alternatywnej konwencji. Rozsądne, sprytne, fabularnie spójne i zarazem niekonwencjonalne połączenie historii z fantastyką, horrorem i Sci-fi. Jest co prawda Sotr West Winda ale w nim jest wiele tandety oraz brakuje rodzimego polskiego pierwiastka, który uważam, że jest wart wykorzystania :)

4. Rozwiąż dylemat: W płonącej szopie leżą związani: pijany, nagi krasnolud i śmierdzący, bezzębny goblin. Masz szansę uratować jednego. Co robisz ?

Z czystko ekonomicznego wyrachowania ratuję krasnoluda. Może ma jeszcze jakieś browar w kieszeni kubraka.

5. Jaka jest prędkość lotu jaskółki bez obciążenia?

Chodzi o lot koszący czy nurkujący? Z wiatrem czy pod wiatr?

6. Ulubiona moja figurka - nie musi być najlepiej pomalowana, wystarczy ten jej niepowtarzalny klimat!

Ulubiona figurka ma za zadanie cieszyć oko właściciela więc powinna być pomalowana dokładnie tak jak ją sobie wyobrażamy nie inaczej. Czy figurka jest pomalowana ładnie czy nie to już kwestia gustu.

7. System bitewny który lubię najbardziej to... i dlaczego?

Ze względu na ulubioną książkę oraz jeden z najlepiej zrobionych filmów fantasy jakie widziały moje oczy odpowiedzią na to pytanie jest The Lord of the Rings. Miałem napisać dlaczego go lubię, bo był stosunkowo prosty. Moim zdaniem niestety to również system słabowity, który nie syci gracza rozgrywką i czasami bywa nudny. Szkoda, ze autorom nie udało się wykorzystać wielkiego potencjału drzemiącego w filmowym świecie stworzonym na podstawie książek Tolkiena.
 
Moje pytania są następujące:

1) W którym znanym wam systemie bitewnym autorzy opracowali waszym zdaniem najciekawszy mechanizm rozgrywki. (Jeżeli macie czas to nieśmiało poproszę o krótką argumentację).
2) Jak waszym zdaniem powinien wyglądać doskonały system zadawania obrażeń (starcia bohaterów, zwyczajnych postaci oraz oddziałów)
3) Czy wolicie szybkie, proste rozgrywki czy raczej długie i skomplikowane batalie?
4) A teraz podchwytliwe pytanie. Jak brzmiał rozkaz 66 :)

Ze względu na święto i długi weekend nie mam więcej pytań :)

6 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Zasłużone wyróżnienie. Bardzo cenię twojego bloga jak również pasję z jaką tworzysz swoje projekty.

   Usuń
 2. Dzięki ci! jestem szczerze uradowany!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę. Michał prowadzisz fajnego bloga tak trzymaj.

   Usuń
 3. Krypta Królów rozszerza swoje mroczne wpływy ... Dzięki !:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś nadejdzie czas, w którym umarli będą przemierzać ziemie raz jeszcze... Jak dobrze być złym :)

   Usuń