Translate

środa, 29 lipca 2015

Inugami

Inugami oznacza ducha psa, który był sprowadzany w celu dokonania zemsty lub jako strażnik swego właściciela. Ducha psa może przywołać jedynie  osoba praktykująca onmyōdō. Inugami są bardzo silne, potrafią działać samodzielnie, cechuje je pewna doza niezależności. Ich  istnienie kończy się, gdy przywołujący odsyła ducha w zaświaty. 

Powstanie Inugami.

"Istnieje ogólne przekonanie, że inugami powstaje przez zakopanie psa po szyję oraz ułożenie żywności wokół niego w taki sposób, aby nie mógł jej dosięgnąć, aż umrze. W tym czasie pan psa musi powiedzieć mu, iż ból, który pies odczuwa jest niczym w porównaniu z tym, co czuje właściciel. Gdy pies umiera, staje się inugami, a jego ostatnia wola, którą miało być spożycie posiłku, zaczyna działać jako pojednawcza oferta i tym samym zmusza ducha do posłuszeństwa".

"Inna legenda głosi, że staruszek, który pragnął zemsty na swoich wrogach, pogrzebał swojego ulubionego psa właśnie tak, aby tylko jego głowa wystawała i powiedział: "Jeśli masz duszę, spełnij moją wolę, a będą Cię czcił jak boga". Po czym przepiłował psu głowę piłą wykonaną z bambusa. Duch psa uczynił, jak chciał jego pan, ale za bolesną śmierć prześladował staruszka aż do jego śmierci".7 komentarzy:

 1. Zawsze, kiedy wydaje mi się że widziałem już wszystko, zaglądam do Kuźni Imarthila a tam... czarodziej z głową psa!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie pomalowana i dziwna figurka ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Rzeczywiście figurka jest nietypowa. Mi się skojarzyła trochę ze splinterem z Turtlesów.

   Usuń