Translate

niedziela, 31 stycznia 2016

Shadow of Brimstone - Czarownik Voodoo / Shadow of Brimstone - Voodoo Magic Man

James Manuel Kwambe magik praktykujący czary Voodoo. James czasami miewał wizje, w których oglądał odległe miejsca, a niekiedy przyszłość. Tym razem wizja pokazała mu miliony czerwi żerujących na zmasakrowanych trupach ludzi. Larwy pożerały z wielkim zacięciem skórę, mięso i narządy wewnętrzne rozkładających się wokoło ciał. Magik rozejrzał się i zobaczył, że jest w miejscu, którego nigdy wcześniej nie widział. Szedł z obrzydzeniem po robactwie i trupach w poszukiwaniu wskazówek. Nagle zerwał się potężny wiatr i czerwie zaczęły wirować tworząc odrażającą, skrzydlatą postać. Zbudowana z robactwa bestia otworzyła pysk. Chciała schwytać szczękami Jamesa. Wtem ze stosu trupów powstał młody Indianin i uniósł ku niebu długi kostur zakończony czerwonymi, płonącymi kryształami. Bestia i człowiek zwarli się w śmiertelnym tańcu. Indianin walczył dzielnie jednak stwór złożony z nieliczonej ilości czerwi zdołał go powalić na stos trupów. W tym momencie "czerwonskóry" wykrzyczał - Udaj się do Brimstone".  Po chwili Kwambe obudził przy ognisku. Murzyn podniósł się z wilgotnej od rosy ziemi. Hmmm. Poczuł w ustach dziwny posmak. Musiał splunąć. Wraz ze śliną na porośniętą bujną trawą glebę Luizjany poleciały martwe czerwie. James z obrzydzeniem otarł usta. Czarownik następnego dnia spakował tobołek z dobytkiem i postanowił jak najszybciej dotrzeć do rzeczonego Brimstone...                   


8 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Thanks Phil. He is elegant but also very dangerous :)

   Usuń
 2. WoooW Chyba najfajniejszy charakter! Bardzo podoba mi się ten klimat:)Nie masz może drugiej takiej figurki na sprzedaż??:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Michał :) Niestety mam tylko jednego takiego przyjemniaczka. Możesz zawsze zapytać w Battle Models czy jest opcja zamówienia takiej figurki.

   Usuń
 3. W tym tempie całe Brimstone zaraz będzie skończone! Bardzo klimatyczny ludek. Przywodzi na myśl szamana z Jamesa Bonda z Moorem :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) W następnym tygodniu będzie mały pass z Brimstone. Wracam do skali 20 mm i do makiety, którą muszę pomalować pod Lotra ;)

   Usuń
 4. Świetnie dobrany motyw kolorystyczny. Bardzo ładnie pomalowany.

  OdpowiedzUsuń