Translate

sobota, 14 października 2017

Alien vs Predator - Mercenary Engineer

Jakiś czas temu zakupiłem AvP Hunt Begins Second Edition. Tak to ta gra, w której wydawca czyli Prodos skiepścił na maxa skalę Colonial Marines. Załamywałem ręce, że nie mogę połączyć drużyn Marines z obu edycji w jeden oddział. No trudno. Pomijając problem ze skalą ludzi sama gra jest bardzo dobra. Figurki również wyglądają doskonale pod względem detali i jakości wykonania. W drugiej edycji mamy figurki wykonane systemem unicast. Nie wymagają składania, można je od razu po rozpakowaniu gry rzucić na planszę.

Dla urozmaicenia rozgrywki obmyśliłem diabelski plan. Czemu by nie dodać nowej frakcji. I tak oto zacząłem zbierać dream team, który posłuży za nową karmę dla obcych i Predatorów. Niech to będą najemnicy, którzy pojawili się w czwartej odsłonie obcego. Mam zamiar stworzyć pięć postaci, które skalą i klimatem będą pasowały do gry AvP.          

Na zdjęciach pierwszy z najemników. Nazywa się Ramirez i oryginalnie pochodzi z gry Tannhauser. No cóż, według mnie nadaje się na awanturnika z uniwersum AvP. Broń i wyposażenie też wydaje się być w porządku. Nie jest to wysokiej klasy figurka jak oryginalne wyprodukowane przez Prodos, ale po pomalowaniu daje radę. Drugi najemnik maluje się powoli.

Mam nadzieję, że w miarę sprawnie ogarnę wytypowaną piątkę łotrów. Jak będą gotowi to zastanowię się nad zasadami dla nich oraz stworzę scenariusze do kampanii.            
8 komentarzy:

 1. Fantastyczny pomysł na frakcje i mega klimatyczne malowanie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny pancerz nożny na figurce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ochrona nóg to podstawa, jak lubi się pląsy na dancingach :)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. To jedno z moich ulubionych :) Między nami to nie lubię obu filmów AvP. Pierwszy był dramatycznie kiepski, drugi mógłby być fajny pod warunkiem akcji w kosmicznej kolonii, a nie w USA (ziemi).

   Usuń