Translate

sobota, 12 października 2019

Zvezda 6137 - Soviet Recon Team

Na zdjęciach przedstawiam pomalowany zestaw Zvezdy "WW II Soviet recon team" w skali 1:72. Radziecka drużyna zwiadu to dodatek dedykowany do gry strategicznej "Art of Tactics". Umieściłem Rosjan na niewielką dioramę, która oczywiście do grania raczej się nie nadaje. Pewnie na niejednym blogu ten zestaw został opisany więc napiszę o nim dosłownie dwa zdania. Po pierwsze jak zwykle zestaw Zvezdy oferuje świetne pozy żołdaków. Po drugie jakość wykonania jest jak zwykle w przypadku Zvezdy nierówna. To znaczy o ile twarze są rewelacyjne, broń w zasadzie też to część detali umundurowania traci ostrość. Detale są niewyraźne jak zwykle w obszarze klatki piersiowej i czasem również plecy nie wyglądają najlepiej. Jednak muszę przyznać, że pozy radzieckich żołnierzy rekompensują wszelkie niedoróbki. "Soviet recon team" to pomimo drobnych mankamentów to świetny zestaw do wkomponowania w dioramę lub do wykorzystania w grach bitewnych w skali 20 mm. Polecam ten zestaw wszystkim graczom, którzy zarządzają na froncie hordami Armii czerwonej. Z drużyną zwiadu pod ręką rozpoznanie bojem będzie łatwiejsze i mniej bolesne.             

PS.

Po bardzo długiej przerwie chciałbym nieco odkurzyć swój blog. Mam nadzieję, że dam radę utrzymać tempo tworzenia wpisów w zakresie 2 - 4 miesięcznie. Podczas długiej absencji obserwowałem wpisy i prace modelarskie, które pojawiały się we "Wrotach Bitewnych". Jestem pod wielkim wrażeniem ciekawych projektów, które w tym czasie obejrzałem. Bardzo cieszy fakt, że  tak wielu fantastycznych modelarzy i wargamerów nadal z determinacją publikuje posty :)    


6 komentarzy:

 1. To bardzo fajny zestaw. Ja swój zestaw zrobiłem jako pojedyncze figurki. Świetne się sprawdza w grach. Witamy ponownie w blogosferze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za komentarz :) Może dam radę utrzymać jakieś ślimacze tempo publikowania postów. Zvezda do Art of Tactics ma całkiem dobre zestawy chociaż osobiście wolę CP Models TQD :)

   Usuń
 2. Lovely painting and basing, nice job!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thanks a lot Phil. Simple job with base and minis but I'm very glad that you like it :)

   Usuń
 3. Powrót po długiej przerwie jest naprawdę trudny. Michał tobie nic nie umknie. Podziwiam twoje zacięcie w publikowaniu postów. Nie masz sobie równych :)

  OdpowiedzUsuń