Translate

niedziela, 18 sierpnia 2013

Gwardia Arcybiskupa / Archbishop Guards

Oddziały gwardii Arcybiskupiej zawsze są gotowe do walki w imię wiary. Przysięgają wierność świętej kapitule. W granicach królestwa strzegą porządku i tępią wszelkie objawy złowrogiej herezji. Gwardia cieszy się szacunkiem wśród ludu. Jak dotąd kapituła nie zwróciła ostrzy gwardzistów przeciw ludowi oraz władzy królewskiej. Gwardziści noszą fioletowo purpurowe stroje, pozłacane kolczugi. Tarcze gwardzisów nie mają żadnych emblematów. Dowódcy noszą na hełmach grzebienie z włosiem barwionym na fioletowo. Gwardię kreatora charakteryzuje brak przepychu i niezłomna postawa na polu bitwy. Gwardia w sztuce wojennej szkolona jest od dziecka. Do gwardii nie trafiają przypadkowe osoby.          

Od zarania dziejów głową kapituły zostaje młodszy brat lub kuzyn panującego króla. Wstępując na rubinowy tron kreatora wybraniec przybiera tytuł Lord Arbitral i jednocześnie staje się najwyższym sędzią w królestwie (wykluczając króla). Kapituła składa się z szesnastu arcybiskupów i podległy bezpośrednio koronie. Lord Arbitral nie bierze udziału sukcesji tronu chyba, że pozostaje jedynym spadkobiercą panującego króla. Siedzibą świętej kapituły jest biała twierdza w wielkiej metropolii Caladris.
Władza arbitrala nie sięga na południe, gdzie rządy w imieniu króla sprawuje Lord Protektor.   

Wszystkie oddziały gwardii tworzą wspólnie święty legion i dzielą się na uświęcone legie a te z kolei na pretorie. Legie stacjonują w miastach, w kórych znajduje się dwór arcybiskupa i podlegają bezpośrednio jego rozkazom. Często w podczas misji pokojowych lub zbrojnych gwardzistom towarzyszy wyznaczony przez arcygiskupa legat. Arcybiskup ma obowiązek utrzymania w pełnej zdolności bojowej stacjonujących na jego ziemiach oddziałów gwardii.   

Głównym dowódcą Gwardii jest Lord Palatyn. Palatyn urzęduje w twierdzy Tarcza Archanioła, która strzeże białego dworu. Podczas konfiltów zbrojnych, zamieszek, rebelii  palatyn przejmuje całkowitą kontrolę nad działaniami oddziałów gwardii i wraz z Lordem Arbitralem planuje kampanie wojenne, misje zbrojne, interwencje. W razie potrzeby na polecenie zwierzychnika siłą odwołuje niepraworządnych arcybiskupów ze stanowiska. Powszechnie Palatynowi przysługuje honorowy tytuł "Święta Tarcza Królestwa". Każdy palatyn jest bezgranicznie oddany Lordowi Arbitralowi oraz królestwu.  

Figurki poniżej na zdjęciach to elfy wysokiego rodu stare wzory Grenadiera. Staroświeckie figurki elfów bardzo fajnie się prezentują jako gwardia ludzi. Nie mają spiczastych uszu. Stroje są bardzo proste pozbawione zdobień jak również wysublimowanych detali. Figurki malowałem ponad rok temu i wreszcie znalazłem trochę werwy, żeby zrobić im podstawki.     


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz