Translate

wtorek, 19 kwietnia 2016

Warzone - Piechur Bauhausu / Warzone - Bauhaus Trooper

W mrokach kosmosu, bardzo daleko od ziemi odżywają przeróżne zapomniane patologie. W systemie Centuriona na planecie centralnej nazwanej przez osadników Meduza w 3057 roku nowej ery dochodzi do buntu i gwałtownej wymiany elity politycznej. Dotychczasowy kanclerz "Republiki czterech planet" Karl Wolf widząc coraz większą korupcję, pogłębiającą się dekadencję rządu oraz serię haniebnych porażek na froncie z KFNBE (Komunistyczną Federacją Nowego Bloku Ekonomicznego) podejmuje decyzję o dokonaniu przewrotu. Zdecydowana część generałów popiera Wolfa. Po trzech miesiącach bardzo krwawych walk armia wierna zdegenerowanej republice zostaje doszczętnie zmiażdżona. Wojska lojalne Wolfowi triumfują. Karl pośród zgliszczy zdobytej szturmem stolicy koronuje się na cesarza i bardzo szybko eliminuje politycznych przeciwników. W tym samym czasie armia rośnie w siłę i staje się gwarantem ładu i bezpieczeństwa. Regimenty wojsk kolonialnych ustanawiają nowy porządek na każdej z planet podległych systemowi centralnemu. Na froncie KFNBE pod naporem floty i zmodernizowanej armii rzeszy zostaje zmuszona do opuszczenia okupowanych terytoriów. W ten sposób rodzi się nowa zmilitaryzowana potęga nazwana Nową Rzeszą. Zarządza nią żelazną ręką Cesarz Karl Wolf, który zacznie przeistaczać ją w posępne, chciwe imperium nastawione na brutalną ekspansję oraz totalną eksploatację podbitych systemów planetarnych. Na zdjęciu kolonialny piechur Nowej Rzeszy. Figurka to delikatna konwersja, która powstała z plastikowego żołnierza Bauhausu (II Edycja) Warzona z zamontowaną głową Troopera Wargames factory.    
                       


10 komentarzy:

 1. Eeee no klasa :) Podoba mi sie ten hełm :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Hełm jest bardzo fajny. Zresztą cały zestaw Trooperów Wargames Factory jest świetny. Polecam go gorąco.

   Usuń
 2. Świetnie się prezentuje.Już kombinuję ,jak takiego skubańca zrobić w skali 20mm ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Oglądając twoje konwersje jestem pewien, że dasz radę zrobić podobny hełm. Chętnie zobaczę piechurów postapo w takich hełmach.

   Usuń
 3. Model sam w sobie nie jest (wedle mojego gustu) specjalnie ciekawy ale Twoje malowanie nadało odpowiedniego klimatu, świetnie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki wielkie Sławku :) Model pochodzi ze starszej Edycji WarZona, brakuje mu lekkości figurek z najnowszej edycji ;)

   Usuń
 4. Ten hełm sporo dodał modelowi. bardzo ładnie się prezentuje w Twoim wykonaniu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Oryginalne hełmy Bauhausu nie podobają mi się, stąd zmiana na hełm z WFactory. Cieszę się, że zamieniona głowa przypadła ci do gustu.

   Usuń