Translate

niedziela, 3 kwietnia 2016

Zvezda Art of Tactics - Niemiecka grupa zwiadowcza / Zvezda Art of Tactics - German Reconnaissance Team

Na zdjęciach niemiecka grupa zwiadowcza, która wypatruje pozycji wroga oraz naprowadza na cel ogień artylerii. Figurki w bardzo ciekawych pozach, twarze żołnierzy wyglądają wspaniale. Co ciekawe mniejsze detale zostały przez Rosjan zrobione na wysokim poziomie, ale detale mundurów na klatce piersiowej i plecach już nie. Są bardzo kiepskie lub ich po prostu nie ma. O kieszeniach, guzikach, szelkach, pasach od frontu miniaturek możemy zapomnieć. Praktycznie w tych miejscach nie ma nic oprócz niewyraźnej masy plastiku. Jeżeli chodzi o ten jeden aspekt to Italeri, Esci, a nawet słabszy Revell to arcydzieło. W zestawach Esci nawet figurki leżące mają w 100% wykonane detale mundurów na klatce piersiowej. Figurkom Zvezdy niestety trzeba po prostu domalować odpowiednie elementy. Mimo uwag do samego wykonania zestawu zdecydowanie nadaje się on do dioram oraz gier bitewnych. Zestaw ma sporo plusów, jednak za około 12 zł chciałbym otrzymać genialnie wykonany odlew miniaturek, a nie taki średni na jeża...        
  6 komentarzy:

 1. Nie jest źle. Za 12 zł nie możesz przecież oczekiwać cudów ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest źle racja, ale zważywszy, że w pudełku za 12 zł są tylko 4 figurki oczekiwałbym super jakości odlewu. W standardowym pudełku Italeri za 25 zł znajduje się 50 figurek. Są lepiej wykonane (Koszt figurki 0,50 zł). Sorki, ale Zvezda daje czasem ciała jeżeli chodzi o jakość.

   Usuń
 2. Figurki może i kiepskie jakościowe, a miałem kilka w rękach, ale Twoje malowanie klasa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki kolego :) W sumie figurki nie są takie złe. Na dodatek lubię generalnie produkty Zvezdy. Tylko cena w tym wypadku nieadekwatna do jakości.

   Usuń