Translate

wtorek, 25 sierpnia 2015

Orkowie marynarze / Orc Sailors

Utrek po co szef wysłał nas na ten ląd? Mieliśmy zrobić zwiady. Utrek, przecież to mała bezludna wyspa. Racja Bortrek. Oprócz jednej palmy, wagonu piachu i naszej łodzi nic tu nie ma. Wracamy na statek. Utrek !? Co do licha. Gdzie kapitan zacumował Smoczy wicher. Tam pomiędzy koralowymi rafami. Gdzie? No tam. Utrek, ale my to gupi jesteśmy. Nie ma statku, nie ma szefa. Ta piracka, nędzna, rumożłopna szuja zostawiła nas tutaj na śmierć. Mówiłem od początku, żeby nie ufać ludziom. Patrzta Ingluk niesie coś z łodzi. Chopaki to skarbomapa. Bortek patrz. Zaznaczona jest palma i ktoś napisał kopcie - dużo, dużo złota. No co czekać wy idioty. Kopać, kopać. Głębiej, jeszcze raz. Utrek ! Co tym razem się dzieje. Wyspa nabiera wody. Toniemy. Masz ci los. Pakujcie sadła do łodzi. Wypływamy na ocean Niespokojny. Na jego czarnych wodach poszukamy szczęścia i łupów. Chłop ma rację. Do dzieła chopaki. Wiosłować, wiosłować. Z  życiem idioty, z życiem. I raz i raz i raz. Cała naprzód....             

           


6 komentarzy:

 1. Bardzo przyjemna ekipa! Kojarzą mi się trochę z orkami z Flintloque.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Maniex :) To takie wesołe orki. masz rację, co do Flintloque. Te figurki nie kojarzą mi się wcale z typowym fantasy. Za to skojarzyli mi się z francuskimi marynarzami i właśnie w ten deseń celowałem z malowaniem.

   Usuń
 2. Excellent job, love the faces and shields especially!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thanks a lot Phil :) What kind of evil creatures have wooden shiels and nasty faces? Answer is only one. Sailor Orcs of course ;)

   Usuń
 3. Kurcze super modele i malowanie! ! Niedawno Francuzów robiłem . Od razu mi się skojarzyło ze strojami; ) francuscy Orkowie marynarze!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Michał :) Francuscy marynarze z mordami bajkowych orków. To przez ich głupotę Francja przegrała pod Trafalgarem.

   Usuń