Translate

wtorek, 19 czerwca 2012

Królewska piechota / Royal infantry

Przedstawiam ośmiu królewskich piechurów wyprodukowanych przez firmę Zvezda. Figurki pochodzą z systemu bitewnego Ring of Rule. Jest to podstawowa i jedyna piechota królestwa dostępna w grze. Box składa się z 20 figurek w tym 4 figurek dowodzenia w postaci kapitana z oburęcznym mieczem, porucznika z halabardą, sztandarowgo oraz muzyka. Grupy dowodzenia nie malowałem ale przyjdzie czas, że także trafią pod pędzel. 

Królewska piechota jest łatwa do pomalowania. Wszystkie postacie w oddziale są do siebie bardzo podobne jak przystało na regularne wojsko. Jednostajność wyglądu znacznie ułatwia malowanie ale z drugiej strony stanowi mankament. Po wymalowaniu kilku prawie identycznych figurek po prostu można doznać kryzysu twórczego. Jeżeli chodzi o same figurki to możliwość kombinacji z elementami uzbrojenia, pozami jest fajna podobnie jak w przypadku boxu zombie.

Sama ilość detali w rzeźbie figurek nie powala na kolana. Żeby efekt malowania był zadawalający trzeba nad tymi figurkami solidnie przysiąść. Większość sklejanych elementów musiałem poprawiać szpachlą modelarską. Wyposażenie i broń wojaków królestwa nie odbiega od standardu z jakim mamy zazwyczaj doczynienia w świecie fantasy.  Do dyspozycji mamy miecze, sztylety, kusze, łuki, oraz broń drzewcową. Miecze wyglądają fajnie, łuki i kusze także są w porządku. Broń drzewcowa od samego początku kłuje w oczy. Groty pik i halabrad są naprawdę duże, mocno przerysowane nawet jak na figurki z systemu fantasy. Zvezda dołączyła do boxu kalkomaie, którymi można ozdobić tarcze. Widać je na zdjęciu są nałożone na tarcze szermierzy. Kalkomanie są przydatne  i wyglądają porządnie. W zestawie jest kilka wzorów kalkomanii. Moim zdaniem odpowiednio pomalowany zestaw figurek Zvezdy można z powodzeniem wykorzystać w innych bitewniakach.                

Mały oddział królewskiej piechotyBrak komentarzy:

Prześlij komentarz