Translate

piątek, 15 czerwca 2012

Ożywiony Skazaniec / Animated Convict


Mathias trudnił się rabunkiem i rozbojem. Wraz ze swoją bandą napadał na słabo strzeżone wsie i ograbiał kupców podróżujących po leśnych traktach często pozbawiając ich również życia. Bandziory mathiasa przyjęły nazwę Czarna Kompania a było ich trzydzistu. Szczególnie we wsiach dopuszczali się okrutnych czynów, których opisywać nie będę. Czarna Kompania poczuła się bezkarna i wszechmocna. Jak dotąd żadne działania królewskich szeryfów nie przyniosły rezultatu a nawet kilku z nich zginęło w trakcie służby. Bandyci zaczęli napadać na karawany podróżujące przez królewskie gościńce nieopodal warowni zwanej potocznie Jastrzębim pazurem. Tym razem zbóje się przeliczyli. W drodze do stolicy z południowych marchii zatrzymał się w forcie niewielki oddział królewskich gwardzistów. Kapitan gwardii był praworządnym człowiekiem i gdy dowiedział się o krwawych wyczynach bandytów postanowił pozostać z kompanią w okolicy. Gwardziści zaplanowali fortel dzięki, któremu zamierzali zwabić i schwytać wszystkich oprychów mathiasa. Kapitan z kilkoma rycerzami w przebraniu kupców wyruszyli traktem w stronę zielonej puszczy na skraju, której bandyci grasowali najczęściej. Podróżując odwiedzali każdą wieś, chwaląc się swym bogactwem i towarami. Na równienie przed wjazdem w leśne ostępy upozorowali uszkodzenie osi wózu kołowego i głośno lamentowali nad swym ciężkim losem. Konny oddział złożony z miejscowej milicji i króleskich rycerzy czekał w ukryciu, by w odpowiednim momencie z zaskoczenia zaatakować bandytów. Czarna kompania nie kazała na siebie zbyt długo czekać. Głupcy jak zawsze zbieraniną rzucili się na przebranych wojowników. Oprychy szybko pożałowały swej zuchwałości bo wnet wielu z nich zostało rozsiekanych lub schwytanych przez konną obławę. Mathias przeżył i stanął przed królewskim sądem. Zbir został skazany za swe czyny na śmierć, która dosięgnęła go w mrocznym, wilgotnym lochu.          

Kolejna figurka Zvezdy 28 mm z gry Ring of Rule, tym razem maszerujący z wolna zombie tarczownik. Pokrywa trumny i maczuga w ręku wyglądają całkiem fajnie. Klimat figurki podkreśla topór wbity w czerep.
W porównaniu z poprzednią figukrą rozmiarem odpowiada postaciom Mantica. Zombie z tego boxu Zvezdy można łączyć na różne sposoby by otrzymać figurki różniące się od siebie wyglądem, ilość kombinacji jest ograniczona ale zawsze można je dodatkowo urozmaicić elementami z innych kompletów nie koniecznie tego producenta.          Brak komentarzy:

Prześlij komentarz